Wersja polska English version Deutsche Version Ukrainskij variant

Ogólne informacje

Wellness to bardzo szeroko rozumiane pojęcie. Oznacza stan w którym osiągnięto poczucie komfortu, oraz równowagę ducha i ciała.Coraz częściej spotkać się można z pojęciem "wellness". Słowo to oznacza dobre samopoczucie, szczególny stan ciała i ducha w którym nie można chcieć już nic więcej, w którym osiągnęło się szczyt poczucia komfortu. "Jak grzyby po deszczu powstają hotele wellness, gdzie wypoczynek połączony z odpowiednią dietą i rożnymi, mniej lub bardziej skomplikowanymi zabiegami ma sprawić, że poczujemy się jak nowo narodzeni. W otoczeniu majestatycznych gór, w pokoju z widokiem na gładką taflę jeziora czy wzburzone morze mamy zapomnieć o problemach dnia codziennego. Koncentrujemy się tylko na dopieszczaniu naszego ego. A ze przy tym zgubimy kilka dekagramów, tym lepiej dla nas.

W centrach rekreacyjnych wellness zażyjemy odprężających masaży.Wellness stawia na indywidualizm. To dlatego, że droga do dobrego samopoczucia jest dla każdego inna. Może ona prowadzić przez zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, pobyty w saunie parowej, kąpiele w ciepłych źródłach termalnych, masaże limfatyczne, wizyty w salonie piękności a nawet wydarzenia kulturalne. Czyli dla każdego coś odpowiedniego.

W salonach urody mogą nas owinąć prześcieradłami nasączonymi mieszanka mleka, miodu i olejków eterycznych lub obłożyć wilgotnym sianem z alpejskich łąk, a następnie położyć do łóżka wodnego, które niczym kokon otuli nas ze wszystkich stron. W powietrzu unosi się przyjemny zapach olejków eterycznych, z oddali dobiega spokojna muzyka, nasza skora czuje się nawilżona a my zrelaksowani...

Sauny i laźnie parowe to niezbedne elementy każdego dobrego obiektu wellness.... Jak nas Pan Bóg stworzył przechodzimy od tureckiej sauny parowej, przez sucha saunę fińską po aromatyczną biosaunę. Po drodze zostajemy wymasowani szczotkami i mydłem, potem popływamy w basenach z ciepłą i zimna woda, aby na koniec owinąć się miękkim ręcznikiem i położyć na leżaku.... (red. Adriana Czupryn, Gazeta Wyborcza, 9/10 listopada 2002).

Efekt zdrowotny i odprężający zabiegów jest zwielokrotniony elegancją i wysmakowaniem pomieszczeń. "Saunami i jacuzzi towarzyszącemu basenowi kuszą swoich gości ekskluzywne hotele i liczące się ośrodki sportowe. Coraz częściej podobne wyposażenie zaczyna pojawiać się w prywatnych rezydencjach, uzdrowiskach i gabinetach odnowy biologicznej. Zapewne wkrótce będą to obowiązkowe obiekty na coraz częściej spotykanych, także w Polsce, farmach piękności".


(red. Ewa Piłat, Dziennik Polski, 16 października 2002).

Nasza oferta

W ścisłej współpracy z architektami realizujemy przestrzenie rekreacyjne wellness. Stosujemy najwyższej jakości materiały i urządzenia, aby przestrzeń rekreacyjna jak najbardziej odpowiadała indywidualnym życzeniom inwestora i najnowszym światowym tendencjom w tej dziedzinie.

Wersja przyjazna do wydruku Dodaj naszą stronę do ulubionych Ustaw naszą stronę jako startową