Wersja polska English version Deutsche Version Ukrainskij variant

...dzisiaj jest sobota, 06 marca 2021 roku.www.URODA.az.pl - uroda, kosmetyki, fryzjerstwo, styl, zdrowie.
R           E           K           L           A           M           A

26 kwietnia 2018

Polityka Prywatności

1. Sklep korzysta z informacji, które Klient przekazuje w formularzu rejestracyjnym lub składając zamówienie, do celów realizacji zawartej pomiędzy Stronami umowy.

2. Niniejsza polityka prywatności określa w szczególności:
a) jakie informacje Sklep może zbierać od Klientów,
b) gdzie przechowywane są zebrane przez Sklep informacje,
c) w jaki sposób Sklep może korzystać z informacji zebranych o Klienta,
d) komu Sklep może przekazywać zebrane informacje,
e) zasady użycia plików cookies.

3. Administratorem Danych Osobowych Klientów jest Sklep Internetowy www.scandinavia.net.pl którego administratorem Aldona Pawłyk, z siedzibą w 32-005 Niepołomice, Zagórze Kawcze 41,
wpisana do ewidencji działalności gospodarczej Prez. M. Krakowa nr 1954/I/90, NIP 679-006-48-64, REGON 350553624, adres e-mail: sauny.krakow@gmail.com, tel. +48 12 2505080

4. Podanie danych osobowych przez Klientów jest dobrowolne.

5. Sklep może gromadzić:
a) informacje wprowadzone w formularzach na stronie Sklepu. Mogą one obejmować dane wprowadzone przy rejestracji, w szczególności: imię, nazwisko, adres, dane kontaktowe (email,
telefon, fax) oraz dane odnoszące się do prowadzonej działalności gospodarczej jak: firma, siedziba, NIP, Regon, nr właściwego rejestru,
b) informacje otrzymane w drodze korespondencyjnej,
c) informacje o zamówieniach Klientów,
d) informacje o sposobie użytkowania strony, IP urządzenia Użytkownika, dane o systemie operacyjnym, używanej przeglądarce, w celu poprawy jakości usług Sklepu
6. Zebrane dane przechowywane są w siedzibie Administratora Danych Osobowych i mogą być transferowane, przechowywane oraz przetwarzane w Polsce oraz w państwie trzecim. Wszystkie
zebrane informacje są przechowywane na zabezpieczonych serwerach a wszystkie płatności są szyfrowane przy użyciu protokołu SSL.

7. Sklep może wykorzystywać zbierane informacje w celu:
a) wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej,.
8. Sklep w celu prawidłowego wykonania umowy z Klientem, może przekazywać ich dane na podstawie innych stosunków prawnych w celu:
a) rozliczenia płatności elektronicznych,
b) wykonania usług księgowych, prawnych itd.,
c} dostarczenia zamówienia do klienta

9. Podmioty świadczące usługi dla Sklepu nie mogą w żadnym przypadku wykorzystywać uzyskanych danych we własnych celach biznesowych.

10. Sklep przechowuje dane o Klientach nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu zawartej umowy, a także dla spełnienia wymogów ustawowych, w tym zwłaszcza fiskalnych.

11. Klientowi przysługuje prawo:
a) dostępu, uzupełniania, uaktualniania, sprostowania poprawiania danych osobowych,
b) czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem przepisów prawa albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, oraz
c) wniesienia sprzeciwu w przypadkach gdy przetwarzanie danych nie jest niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców
danych, a przetwarzanie danych narusza prawa i wolności osoby, której dane dotyczą.

12. Wszelkich zmian w zakresie swoich danych osobowych Klient może dokonać poprzez wybraną formę kontaktu wskazana w pkt. ust IV pkt 6 Regulaminu.

13. Administrator danych zastrzega sobie prawo do odmowy usunięcia danych Klienta, jeżeli ich zachowanie jest niezbędne w celu realizacji umowy lub jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa. Sklep może pozostawić w zbiorze imię lub imiona i nazwisko osoby lub adres w celu uniknięcia ponownego wykorzystania danych tej osoby w celach objętych sprzeciwem.

14. Dane osobowe Klientów przetwarzane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Polityką Prywatności, która wymaga potwierdzenia emailem przed przyjęciem zamówienia przez Sklep..

18 września 2012

Producent pieców do sauny z Finlandii - firma NARVI - dynamicznie weszła na rynek Polski z bogata ofertą pieców elektrycznych oraz pieców opalanych drewnem. Doskonała jakość tych pieców oraz współczesny design stawiają ofertę NARVI wśród najbardziej atrakcyjnych dla polskiego klienta.

Mamy przyjemność oferować produkty NARVI z przekonaniem, że nasi klienci będa usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru.

Oprócz sprzedaży produktów NARVI oferujemy Państwu wsparcie techniczne oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny NARVI.

Zapraszamy do zakupów.

20 maja 2009

Heinola 2009 - 1

Tegoroczne XI Mistrzostwa Świata w Saunowaniu odbędą się w dniach 6-8 sierpnia, jak zawsze w Heinola w Finlandii.

Będę tu zamieszczać informacje organizatorów Mistrzostw. Mam nadzieję, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Polska będzie reprezentowana w Heinola.

Informacje pochodzą ze strony organizatorów www.saunaheinola.com i są tłumaczeniem informacji przeznaczononych dla potencjalnych uczestników. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z nami: sauny.krakow@gmail.com

16.03.2009
Nadszedł czas wysyłania zgłoszeń do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Organizatorzy przewidują udział reprezentantów z nowych krajów w tym roku. Pierwszą drużynę zgłosiła Nowa Zelandia.

Formularz zgłoszenia jest do pobrania ze strony organizatorów:
http://k-systems.fi/www/saunaheinola.com/wb/pages/en/sivut2/competitors.php
i powinien być wysłany pocztą tradycyjną wraz z zaświadczeniem lekarskim do:

LÖYLY MM 2009
Heinolan kulttuuritoimisto
Maaherrankatu 1 b
18100 HEINOLA
Finland

Aby uzyskać dodatkowe informacje można telefonowac lub pisać do:
Head of the Competitions
Ossi Arvela
+358-500-491 620
ossi.arvela@heinola.fi

17.03.2009

Gorączka sauniarska będzie w tym roku jeszcze większa niz dotychczas. W tym roku w Europie odbęda się 3 wielkie imprezy sauniarskie: 3-4 lipca w Niemczech, w Stralsund - Otwarte Mistrzostwa Niemiec, w ostatni weekend lipca w Finlandii w Tuuri - Mistrzostwa Świata Biznesu Saunowego i w tydzień później - 6-8 siepnia w Finlandii w Heinola - najwieksza światowa impreza sauniarska - XI Mistrzostwa Świata w Saunowaniu.

7.05.2009

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Saunowaniu miasto Lahti w Finlandii organizuje Mistrzostwa Lekkoatletyczne. Dlatego może byc trudniej niż zwykle znaleźć miejsce zakwaterowania. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w tej sprawie, organizatorzy deklarują swoją pomoc i proszą zainteresowanych o pilny kontakt.

7.05.2009

Wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa prosimy przysyłać do organizatorów zaświadczenia lekarskie dopuszczające do udziału w Mistrzostwach. Prosimy pamietać, że zaświadczenia muszą byc wystawione z datą po 10 maja 2009! W przeciwnym wypadku nie będą honorowane.

7.05.2009

Mistrzostwa w tym roku zapowiadają się jeszcze bardziej egzotycznie niż dotychczas. Hasłem przewodnim mistrzostw jest TOLERANCJA. Mistrzostwa zjednoczą obywateli różnych krajów i różnych ras przeciw rasizmowi. Organizatorzy liczą na to, że to hasło sprowadzi do udziału w Mistrzostwach wiele nowych narodowych reprezentacji.

8.05.2009

Najwyższy czas przysyłać juz swoje zgłoszenia do udziału w imprezie. Kiedy zgłoszenie wpłynie, organizatorzy wpiszą uczestnika na listę i wyślą mu rachunek do wniesienia opłaty za uczestnictwo w kwocie 50.00 Euro. Kiedy opłata zostanie wniesiona i do organizatorów wpłynie ważne zaświadczenie lekarskie, można już brać udział w Mistrzostwach.

15.05.2009


Jeszcze raz organizatorzy przypominają, że mogą pomóc w rezerwacji zakwaterowania w standardzie hotelowym w National Centre for Professional Development of Education /www/opeko.fi/ tylko 400 m od miejsca gdzie będą Mistrzostwa. Dwuosobowy pokój kosztuje 75 Euro. Cena nie zawiera wyżywienia. Można zrobić rezerwację zakwaterowania e-mailem na adres: ossi.arvela@heinola.fi. Robiąc plany pobytu prosimy miec na uwadze, że istnieje mozliwość wypróbowania saun, w których bedą mistrzostwa, już w czwartek, czyli 1 dzień wczesniej. Jest też we czwartek wieczorem planowane Party Powitalne w Drink Barze Bulmer. Party Pożegnalne będzie też w sobotę wieczorem a więc nie planujcie wyjazdu zbyt wcześnie!

16.05.2009

Jeśli planujecie przeczytac w tym roku tylko 1 książkę, niech to będzie "We Could Be Heroes" autorzy: Ben Dirs i Tom Fordyce. Książka będzie dostępna w czerwcu na Amazon.com

22.5.2009

Już wiemy na pewno, że możecie płacic za udział w Mistrzostwach i za zakwaterowanie przez PayPal. Ten system ploatności był stsowany już w ubiegłym roku i gości z zagranicy bardzo go sobie chwalili.

9.6.2009

Na dzisiaj zgłosiło się już 85 zawodników z 14 krajów. Poza tym jest juz pewne, że będziemy miec nowe sauny na Mistrzostwa! Harvia zaprojektowała nowe kabiny, które będą wypadkową wielkiego doświadczenia tego producenta oraz życzeń zawodników.

26 sierpnia 2008

W dniach 8 - 9 sierpnia 2008 odbyły się w Heinola w Finlandii kolejne Saunowe Mistrzostwa Świata 2008. W tym roku startowało 137 panów i 20 pań. Uczestnicy Mistrzostw przyjechali ze wszystkich doslownie stron świata - reprezentantów miała Finlandia, Niemcy, Belgia, Szwecja, Wielka Brytania, Estonia, Litwa, Białoruś, Norwegia, Dania, Serbia, Irlandia, Holandia. Z krajów bardziej odległych Chiny, Maroko, Australia, Egipt, USA. Wśród uczestników spotkałam też po raz pierwszy w historii Mistrzostw 2 reprezentantów Polski - Krzysztofa Pelca i Bartłomieja Zawadzkiego!

Finowie byli klasą nie do pokonania. Lista finałowa mówi sama za siebie. Mistrz świata 2008 uzyskał po morderczej walce wspaniały czas 18'15'' i mojemu faworytowi Timo Kaukonenowi - ubiegłorocznemu mistrzowi świata - nie dał żadnej szansy. A oto wyniki finału panów:

1 Bjarne Hermansson Turku/FIN 18.15
2 Timo Kaukonen Lahti/FIN 16.49
3 Per-Erik Holmqvist Parainen/FIN 12.26
4 Jarmo Nylund Joutseno/FIN 9.45
5 Reijo Juopperi Imatra/FIN 7.30
6 Leo Pusa Helsinki/FIN DSQ

Paniom królować bedzie także Finka, mistrzyni świata z 2006 i 2007 roku, ciągle niepokonana, najlepsza na świecie, wspaniała Leila. Finał pań to tradycyjna walka między Finkami i Białorusinkami. Tym razem Niemki nie dostały się do finału, a Leila nie musiała wypocić z siebie siódmych potów aby wygrać:

1 Leila Kulin Helsinki/FIN 5.21
2 Natalia Trifanava Valko-Venäjä/BLR 5.20
3 Alena Kamkova Valko-Venäjä/BLR 5.19
4 Annikki Peltonen Imatra/FIN 4.20
5 Valentina Setrova Valko-Venäjä/BLR 4.13
6 Leena Kautiainen Lahti/FIN 3.09

Być może już w przyszłym roku Polaków zobaczymy w finałach - pierwszy szlak z Polski do Heinola został przetarty, gratulujemy!

09 sierpnia 2007

Saunowe Mistrzostwa Świata 2007 zakończyły się. Startowało 101 uczestników z 17 krajów.
Wyniki:

Panowie:
1. Timo Kaukonen, Lahti / Finland - 12.26
2. Markku Mustonen, Ruokolahti / Finland - 12.23
3. Leo Pusa, Helsinki / Finland - 11.16
4. Bjarne Hermansson, Turku / Finland - 11.00
5. Kimmo Turunen, Lahti / Finland - 9.43
6. Per-Erik Holmqvist, Parainen / Finland - 8.11

Panie:
1. Leila Kulin, Helsinki / Finland - 10.31
2. Leena Kautiainen, Lahti / Finland - 8.39
3. Alena Kamkova, Belarus - 7.39
4. Valentina Setrova, Belarus - 6.48
5. Petra Schneider, Germany - 5.45
6. Natalia Tryfanava, Belarus - DSQ

Wkrótce będzie w sprzedaży film DVD z mistrzostw w cenie około 30E.

12 lipca 2007

Więcej informacji o przebiegu przygotowań do Mistrzostw w Heinola:
6.03.2007 - rozpoczęła się rejestracja uczestków. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników w tym roku.
8.03.2007 - duszek sauny Loyly - Jope skomponował specjalny hymn Saunowych Mistrzostw Świata. Piosenka jest w języku angielskim i jest całkiem zabawna:
Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: Duch Sauny Loyly - Jope skomponował specjalny hymn Mistrzostw
Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: Duch Sauny Loyly - Jope skomponował specjalny hymn Mistrzostw

13.03.07 - japońska TV planuje przyjechać. Oznacza to, że będzie przynajm niej 1 zawodnik z Japonii. Ostatnim razem japońska TV była na mistrzostwach kilka lat temu - wtedy udział w zawodach brali: japoński entuzjasta sauny oraz popularny prezenter japońskiej TV.
14.04.07 - zagraniczna prasa będzie licznie reprezentowana. Dziennikarze z Wielkiej Brytanii, USA i Japonii potwierdzili swoje przybycie i UDZIAŁ w zawodach. Przyjadą tez dziennikarze ze Sports Illustrate Magazine - czasopisma sportowego znanego na całym świecie.
4.06.2007 - ciągle, az do ostatniego tygodnia można zgłaszać się do udziału w zawodach. Chętni muszą wysłać formularz zgłoszeniowy oraz zgodę lekarza.
5.06.2007 - Białoruś zgłosiła bardzo silną ekipę: 11 uczestników, w tym mistrzynię świata Natalię Trifanovą.
19.06. 2007 - niemiecka TV /Stern TV - program RTL/ będzie robić reportaż z Heinola.
24.06.07 - organizatorzy mają już zgłoszenia z 11 krajów: Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Estonia, Rosja, USA, Irlandia, Korea, Białoruś, Litwa, Niemcy. Jest prawie pewne, że będą jeszcze zawodnicy Czech, Norwegii, Austrii, Południowej Afryki, Chin, Egiptu, Maroka i Algerii. Będzie to najbardziej międzunarodowa impreza jak dotychczas!

11 lipca 2007

GORĄCA WIADOMOŚĆ!!!
Tegoroczne IX Saunowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Heinola w Finlandii w dniach 3-4 sierpnia 2007.. W mistrzostwach mogą brać udział panie i panowie.

Formularz zgłoszenia znajduje się tutaj:
http://k-systems.fi/www/saunaheinola.com/wb/media/07%20ilm%20lomake%20fin-eng.doc

Zgłoszenie można wysłac na adres:
LÖYLY MM 2007
Heinolan kulttuuritoimisto
Maaherrankatu 1 b
18100 HEINOLA
Finland

Bliższe informacje: centrum@scandinavia.net.pl


15 marca 2006

 fot. AFP
fot. AFP
Finlandia: Po kąpieli w przeręblu jak na haju - jeszcze można zdążyć w tym sezonie!Kąpiele w przeręblach po rozgrzaniu się w saunie łagodzą dolegliwości artretyczne, leczą depresje, pomagają nie złapać grypy, wygładzają skórę, leczą kaca - tak uważają ich fińscy zwolennicy. Dziennikarzowi Reutera przypomina to zachwalanie zalet maści na szczury przez domokrążcę.
Ból głowy? zapalenie zatok? kłopoty z zasypianiem? - wszystko będzie lepiej, jeśli będziemy regularnie kąpać się w "avanto", bo tak po fińsku nazywa się przerębel.

Nura po saunie do lodowatej wody wielu Finów daje przynajmniej raz w tygodniu. Regularnie do przerębli wskakuje około 120 tysięcy osób, a około 600 tysięcy - mniej więcej 10 procent całej populacji - w przeręblu zanurzyło się przynajmniej raz w życiu.

16 września 2005

Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: W 2005 roku widownię zapełniło blisko 3000 widzów.
Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: W 2005 roku widownię zapełniło blisko 3000 widzów.
Najgorętsza impreza świata. Sierpień jest miesiącem, w którym w mieście Heinola w południowej Finlandii odbywa sie najbardziej gorąca impreza świata: Saunowe Mistrzostwa Świata. Gromadzi ona kobiety i mężczyzn z niemal wszystkich kontynentów, którzy w temperaturze 110 stopni C. próbują pokazać, na co ich stać.

W Mistrzostwach biorą udział zawodnicy z krajów tak odległych jak Kazachstan czy Południowa Korea. Ich zmaganiom przygląda się blisko 3000 widzów, a telewizje różnych krajów, od Szwecji do Chin przekazują ich relacje. W Internecie na www.centrebet.com przyjmowane są zakłady organizowane przez australijską firmę bookmacherską.

Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: ostatni zawodnik, który opuści saunę, zostanie Saunowym Mistrzem Świata.
Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola: ostatni zawodnik, który opuści saunę, zostanie Saunowym Mistrzem Świata.
Zasady zawodów są proste. Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na swoje własne ryzyko. Temperatura powietrza w saunie wynosi 110 stopni C. Co 30 sekund na kamienie pieca wylewane jest 0,5 litra wody w celu zwiększenia wilgotności powietrza w kabinie. Zawodnicy muszą siedzieć w taki sposób, aby pośladki i uda dokładnie przylegały do ławy. Pozycja tułowia musi być wyprostowana, łokcie muszą być oparte na udach a ramiona muszą być w pozycji pionowej. Dotykanie skóry dłońmi albo przeszkadzanie innym uczestnikom zawodów w jakikolwiek sposób jest surowo zakazane. Zawodnik musi opuścić saunę o własnych siłach, bez pomocy innych osób, pod groźbą dyskwalifikacji. Ostatnia osoba, która opuści saunę, zostaje Saunowym Mistrzem Świata.

Organizatorzy zawodów "gorąco zapraszają" uczestników. Młodzi mężczyżni w całej Finlandii często współzawodniczą między sobą w wytrzymałości w ekstremalnie gorącej i wilgotnej saunie. Idea Saunowych Mistrzostw Świata narodziła się w 1998 roku w wyniku tego, że mężczyźni, współzawodniczący w długości pobytu w takim klimacie sauny, od dłuższego czasu urządzali sobie nieoficjalne zawody na obiekcie pływalni w Heinola. Początkowo zjeżdżali się tam z całej Finlandii, a potem z innych krajów o bogatej saunowej tradycji. W krótkim czasie okazało się, że chętnych jest tak wielu, że zaczęto przeprowadzać eliminacje do zawodów w Szwecji i w Niemczech.

Saunowe Mistrzostwa Świata są tradycyjnie zdominowane przez Finów, co nie dziwi w kraju, w którym statystyczny mieszkaniec chodzi do sauny dwa razy w tygodniu. Pierwszą mistrzynią, która przełamała prymat Finów, była w roku 2003 białoruska zawodniczka Natalia Tryfanova. Zdobyła mistrzostwo świata w kategorii kobiet z wynikiem 13 minut. Tytuł mężczyzn pozostał w Finlandii: Timo Kaukonen przebywał w saunie przez 16 minut i 15 sekund.

W 2004 roku telewizja publiczna Japonii nakręciła film dokumentalny z mistrzostw, który oglądało blisko 40 milionów widzów w Japonii. Dwóch zawodników z Japonii, biorących udział w tych mistrzostwach, niestety nie przeszło wstępnych eliminacji.

Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola są wielkim saunowym świętem, w którym biora udział znani politycy i sportowcy. Burmistrz Heinola zaprosił do zawodów burmistrzów innych miast fińskich i burmistrza niemieckiej stolicy sauny - Colbitz do "Sauny Burmistrzów". Jako gościnny gospodarz pozwolił wygrać zaproszonym gościom i opuścił saunę jako pierwszy...
Podczas Mistrzostw miały miejsce także imprezy towarzyszące: odbywał się tradycyjny pojedynek w saunowaniu między Finami i Szwedami, w 2000 roku odbył się pierwszy ślub w saunie, na rynku w Heinola odbywają się targi sprzętu do saunowania.

W bieżącym roku Saunowe Mistrzostwa Świata odbyły się w dniach 12 i 13 sierpnia w obiekcie Teatru Letniego w Heinola. I podobnie jak w poprzednich latach niepokonani byli Natalia Tryfanova i Timo Kaukonen. W kategorii mężczyzn w 6 osobowym finale znależli się sami Finowie, ale w kategorii pań wśród 6 finalistek były aż 3 Białorusinki, oraz Finka, Szwedka i Amerykanka.

W czerwcu 2005 roku w wiosce Dolle we wschodniej części Niemiec miały miejsce I Saunowe Mistrzostwa Niemiec. Wygrał je Andreas Kramp z miejscowości Lemgo we Wschodnich Niemczech z czasem 4 minuty 52 sekundy. Kiedy przyjdzie czas na Saunowe Mistrzostwa Polski? To zależy od nas. Niektórzy Polacy już rozpoczęli treningi...

W sprawie szczegółowego regulaminu mistrzostw i zgłoszeń na Saunowe Mistrzostwa Świata w Heinola w sierpniu 2006 roku prosimy kontaktować się z naszą witryną.14 września 2005

Sauna przeciw ptasiej grypie.
6 września 2005 światowe agencje podały, że Ministerstwo Rolnictwa Finlandii oficjalnie zaleca saunę jako środek zapobiegający śmiertelnej ptasiej grypie.
Ministerstwo radzi osobom przybywającym z Azji Południowo - Wschodniej, gdzie ptasia grypa pochłonęla już 61 ofiar, i z Rosji, gdzie fermy drobiu zainfekowane są wirusem ptasiej grypy, aby zdezynfekowały w saunie swoją odzież, obuwie i bagaże. "To jest bardzo skuteczny sposób zwalczający wirusa, który ginie w wysokiej temperaturze. Dla dezynfekcji odzieży wystarczy 70 stopni C przez 3 godziny. Nie trzeba więc palić odzieży" - powiedział agencji AFP ekspert Ministerstwa.
Zalecenie Ministerstwa może być trudno wykonalne w wielu krajach, ale w Finlandii, gdzie jest prawie dwa miliony saun na nieco ponad pięć milionów mieszkańców, jest to doprawdy "bułka z masłem".
Ministerstwo Rolnictwa Finlandii zastrzega jednak, że sauna nie chroni przed każdym wirusem ptasiej grypy, np. nie zabija śmiertejnie niebezpiecznej odmiany wirusa H5N1, która zaatakowała ludzi w 2003 roku.

14 września 2005

Ciekawostka.
Około 600 amatorów wysokich temperatur zebrało się w sobotę 13 sierpnia 2005 w wielkiej saunie, która powstała na terenie uniwersytetu w amerykańskim Michigan w ramach festiwalu fińskiego. Mają oni nadzieję trafić go księgi rekordów Guinnessa. Według organizatorów festiwalu, dotychczasowy rekord to 220 osób zgromadzonych w rozgrzanej saunie.

Wielbiciele sauny już raz próbowali pobić rekord w 1996 roku, podczas pierwszej edycji festiwalu w Marquette, kiedy zebrało się tam 659 ludzi. Rekord nie został jednak uznany przez specjalną komisję, która orzekła, że pretendenci do tytułu zebrali się w namiocie, a nie w prawdziwej saunie.

Wątpliwości budziła też temperatura panująca w saunie w Marquette - wynosiła "zaledwie" 71 stopni Celsjusza, podczas gdy prawdziwe fińskie sauny nagrzewają się do 110 stopni C.

Źródło: wp.pl

14 września 2005

Do naszego Sklepu Internetowego dodaliśmy dzisiaj najnowsze elektryczne piece do saun Vega w rewelacyjnych cenach, nowe elektroniczne i bezprzewodowe sterowniki do pieców elektrycznych do sauny Fenix oraz w atrakcyjnej cenie kabiny Infrared. Zapraszamy.

26 stycznia 2005

Szanowni Państwo,
zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie oprócz towarów związanych bezpośrednio z saunami i minibasenami znajdą Państwo Oświetlenie Światłowodowe!
Oświetlenie światłowodowe znajduje zastosowanie do oświetlania sauny, oświetla się w ten sposób też łazienki, pokoje kąpielowe, baseny, minibaseny i przestrzenie rekreacyjne. Światłowody oświetlają też wszelkie inne pomieszczenia zamkniete: salony, recepcje, holle, sypialnie,
a także fasady rezydencji, ogrody, baseny i oczka wodne na zewnątrz obiektów.
Oświetlenie światłowodowe jest niezwykle dekoracyjne, łatwe w montażu i trwałe.

01 grudnia 2004

W naszym sklepie pojawiły się niezwykłej urody i o wspaniałych funkcjach piece do saun z rodziny TONTTU, zaprojektowane przez światowej sławy projektanta fińskiego Ristomatti Ratia i wyprodukowany przez firmę Saunatec.
Do rodziny pieców TONTTU należą piece elektryczne SAUNATONTTU - zawsze gotowy i PIKKUTONTTU, oraz piec opalany drewnem UKKOTONTTU.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą tych niezwykłych pieców, które są uznawane na świecie za wielkie osiągnięcie w dziedzinie pieców saunowych.

01 lipca 2004

Minibaseny hydroterapia hydromasażSzanowni Państwo, informujemy że wachlarz naszej oferty, promującej zdrowy tryb życia Wellness, został poszerzony. Na naszych stronach pojawiła się oferta dotycząca hydroterapii i hydromasażu. W poddziale Minibaseny prezentujemy główne informacje na temat sposobu i pozytywnych aspektów wykorzystania hydroterapii w życiu codziennym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zakupu minibasenów, czołowych światowych producentów – jak: Sundance Spas, Sweetwater Spas, delSol. Na stronach nie zabrakło również zdjęć najciekawszych aranżacji minibasenów w posiadłościach prywatnych.....Wersja przyjazna do wydruku Dodaj naszą stronę do ulubionych Ustaw naszą stronę jako startową