Wersja polska English version Deutsche Version Ukrainskij variant

Ogólne informacje

Nowoczesne pod względem technologii i stylizacji piece elektryczne do tradycyjnej sauny fińskiej.Komfort i bezpieczeństwo korzystania z sauny zależą od zainstalowanego pieca saunowego. Natomiast jakość pieca zależy od materiału, z jakiego został wykonany i od zastosowanych w nim rozwiązań technicznych.

Najlepszym materiałem na piec saunowy jest stal nierdzewna. Stosuje się także żeliwo i blachę.

Elektryczny piec saunowy jest wyposażony w szereg grzałek. Ich ilość i moc składają się na ogólną moc pieca. Miedzy grzałki wkłada się specjalne kamienie perodytowe, których zadaniem jest ochrona grzałek przed przepaleniem się.

Moc pieca jest rożna: od 2,3 kW do 24 kW. Piece o mniejszej mocy pracują na 230V1N, silniejsze piece na 400V3N. Każdy piec zaopatrzony jest w sterownik którym reguluje się temperaturę grzałek i czas pracy pieca. Piec ma tez termostat - włącza się i wyłącza zgodnie z zadanymi parametrami. Sterowniki do pieców o mniejszej mocy znajdują się albo bezpośrednio przy piecu, albo w postaci osobnego panelu sterującego umieszczane są na zewnątrz kabiny. Piece o większej mocy sterowane są wyłącznie sterownikami zewnętrznymi.


Ekskluzywne saunowe piece wielofunkcyjne przystosowane m. in. do generowania pary wodnej.

Mniejsze piece wieszane są zwykle na ścianie sauny, większe, ze względu na swoja wagę, są piecami stojącymi na podłodze.

Większość pieców to piece przeznaczone do tradycyjnej sauny fińskiej. Mogą rozgrzać powietrze w saunie do 100 stopni C a nawet więcej.

Nowoczesne pod względem technologii i stylizacji piece elektryczne do tradycyjnej sauny fińskiej.Niektóre piece maja znacznie bogatsze możliwości. Mogą pracować tak jak piece do tradycyjne sauny fińskiej, ale mogą tez wytwarzać parę dzięki posiadanemu zbiornikowi na wodę. Takie piece nazywamy czterofunkcyjnymi, gdyż dzięki nim możemy uzyskiwać w kabinie rożne klimaty, a tym samym mieć "cztery w jednym":

  • tradycyjna saunę fińską,
  • łaźnie parowa na sucha parę,
  • łaźnie parowa na miękka parę,
  • łaźnie parowa na mokra parę.

W poniższej tabeli znajdą Państwo zależności pomiędzy temperaturą a wilgotnością w poszczególnych typach saun.


Typ sauny Zalecana temperatura. Zalecana wilgotność powietrza
Tradycyjna sauna fińska 70 - 80 stopni C 5 - 20 procent
Łaźnia parowa na sucha parę 40 - 60 stopni C 10 - 30 procent
Łaźnia parowa na miękka parę 40 - 60 stopni C 40 - 60 procent
Łaźnia parowa na mokrą parę 40 - 60 stopni C 60 - 100 procent

Nasza oferta

Proponujemy Państwu pełny wybór elektrycznych pieców do saun, oraz zewnętrznych sterowników do pieców, importowanych od najlepszych światowych producentów. Przy podejmowaniu decyzji o doborze pieca prosimy porozumieć się z naszym konsultantem.

Wersja przyjazna do wydruku Dodaj naszą stronę do ulubionych Ustaw naszą stronę jako startową