Wersja polska English version Deutsche Version Ukrainskij variant

Ogólne informacje

O Łaźni Parowej.

Nowoczesne łaźnie parowe, dla wielu osób to doskonała atrakcja w centrach rekreacyjnych.Łaźnia parowa (często nazywana nieco myląco sauną parową) ma tradycje równie bogate jak sauna fińska, ale pochodzi z innego końca Europy. Jej korzeni szukać można w termach rzymskich i tureckich hammanach. Stosunkowo niska temperatura (do 60° C) i zróżnicowana, ale zawsze wysoka wilgotność daje nam możliwość odczucia w łaźniach parowych niepowtarzalnych klimatów: od klimatu wysp na ciepłych morzach do klimatu dżungli nad Amazonką. W zależności od relacji miedzy temperaturą a wilgotnością w łaźni, mówimy o rożnych rodzajach łaźni parowych: łaźniach na sucha parę, łaźniach na miękką parę i łaźniach na mokra parę (łaźniach tureckich). Dla uchwycenia różnic miedzy poszczególnymi łaźniami parowymi i sauną fińską w tabeli obok zamieszczono również dane o temperaturze i wilgotności w saunie.

 • Zalecany klimat sauny fińskiej:
  Temperatura 70 - 90° C / wilgotność 5 - 20 %
 • Zalecany klimat łaźni na sucha parę:
  Temperatura 40 - 60° C / wilgotność 10 - 30 %
 • Zalecany klimat łaźni na miękka parę:
  Temperatura 40 - 60° C / wilgotność 40 - 60 %
 • Zalecany klimat łaźni na mokrą parę (łaźnia turecka):
  Temperatura 40 - 60° C / wilgotność 60 - 100 %

Łaźnie parowe wykonujemy według najwyższych standardów, również przy wykorzystaniu szlachetnych materiałów takich jak marmur.Klimat łaźni parowej uzyskuje się dzięki zastosowaniu pieców, które oprócz tego, że ogrzewają pomieszczenie do odpowiedniej temperatury, maja tez możliwość generowania pary w odpowiedniej, żądanej przez użytkownika ilości. Takie kabiny mogą być wykonane z drewna.

Niekiedy w łaźniach parowych stosuje się nieco inna technikę uzyskiwania temperatury i wilgotności pomieszczenia: ogrzewa się ściany kabiny a parę wytwarzają specjalne generatory. Takie kabiny buduje się zwykle z materiałów ceramicznych.

Niezwykła atrakcją łaźni parowych jest to, że możemy w nich zażywać kąpieli ziołowych lub kąpieli w aromatach olejków eterycznych, jeśli para będzie wzbogacona o te pachnące i lecznicze substancje.

O zdrowotnym dzaiałaniu Łaźni Parowej.

Staranna stylizacja wnętrza laźni parowej wywołuje u użytkowników uczucie komfortu.Działanie łaźni parowej jest częścią szeroko pojętej hydroterapii. O ile tradycyjna sauna fińska poprzez wysoką temperaturę powoduje pocenie się i tą drogą wydalanie ze skory procesów przemiany materii, o tyle para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skore i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Głębokie nawilżanie i odżywianie skóry - naszego największego organu czyszczącego i odżywiającego, działa kosmetycznie i leczniczo. "Sanitas per aquam" - łacińskie wyrażenie od którego pierwszych liter pochodzi skrót SPA, występujące dzisiaj w nazwach wielu hoteli i farm piękności - oznacza "zdrowie dzięki wodzie"!


Nasza Oferta.

Wykonujemy łaźnie parowe dwojakiego rodzaju: z paneli drewnianych lub z materiałów ceramicznych: marmuru, granitu, terakoty. Nasze łaźnie parowe stanowić mogą cześć większego kompleksu rekreacyjnego - wellness.

Wersja przyjazna do wydruku Dodaj naszą stronę do ulubionych Ustaw naszą stronę jako startową